امروزه آسمان مجازی دیگر تنها به خلق آسمان دلخواه در بالای سر ساکنین یک خانه، محل کار، بیمارستان، مهدکودک و سایر مراکز آموزشی محدود نمی‌شود؛ این سقف کاذب دکوراتیو قادر به آفرینش مزیت‌های دیگری در حیطه رابطه انسان با محیط زیست می‌باشد. 

آسمان مجازی چیست؟

امروز که دنیای تکنولوژی به انسان‌ها تسلط یافته و بیشتر انسان‌ها به مثابه ربات‌های از پیش برنامه ریزی شده می‌دوند تا به مقصد برسند، آسمان مجازی از حیطه طراحی و دکوراسیون داخلی برخاسته تا انسان‌ها جدا از مقصد، دمی را به نظر کردن دنیای پیرامون خود بگذرانند.

آسمان مجازی، اوهام بصری حاصل از تلفیق سقف کاذب و نورپردازی می‌باشد. حال می‌توان دریافت شمایل حاصل از تلفیق سقف کاذب و نورپردازی منظره‌ای مشابه آسمان واقعی باشد.

امروز دیگر نمی‌توان موضوع فرار از مسائل روزمره شهرنشینی را انکار نمود. بسیاری از شهرنشینان با وجود آنکه از زندگی در شهر خرسند هستند، اما، خستگی ناشی از تراکم جمعیت شهری، حجم بالا از ساختمان سازی و انباشت آلودگی محیط زیست باعث گردیده تا به طور موقت شهر را ترک کنند و به دامن طبیعت پناه ببرند. بنابراین، انتظار می‌رود ما به عنوان مدرن نشینان یک مجموعه بزرگ از محصولات تداعی گر طبیعت در آپارتمان‌های کوچک خود استقبال می‌کنیم. یکی از ده‌ها محصولات الهام گرفته از طبیعت آسمان مجازی نام دارد.

با این حال که هم اکنون سقف کاذب آسمان مجازی توسط برخی از شرکت‌ها و مجموعه‌های طراحی و دکوراسیون داخلی ارائه و نصب می‌گردد، نمی‌توان از المان‌های موثر و مهم پیرامون نصب و ارائه آن گذشت.

فاکتورهای موثر برای تعبیه آسمان مجازی

فاکتورهای موثر به منزله تعبیه و نصب آسمان مجازی از ساختار آن سرچشمه دارند. و ساختار یک سقف کاذب آسمان مجازی شامل موارد ذیل می‌باشد:

  1. نورپردازی
  2. تایل
  3. سقف کاذب

حال، در ادامه مروری بر این فاکتورهای مهم خواهیم داشت.

نورپردازی آسمان مجازی

نورپردازی را می‌توان نخستین و مهم‌ترین المان تعبیه سقف کاذب آسمان مجازی برشمرد. در واقع می‌شود گفت، آسمان مجازی برای جلوه طبیعی خود نیازمند یک سیستم نورپردازی پرقدرت می‌باشد. با وجود آنکه امروزه از سیستم‌های نورپردازی متفاوتی بنا به نوع آسمان مجازی و درخواست مشتری تعبیه می‌گردد، اما، سیستم‌های نورپردازی ال ای دی، فلورسنت، مهتابی، زیرکابینتی، رنگی و اس ام دی جزء اصلی‌ترین انتخاب‌های طراحان حین نصب این سقف کاذب می‌باشد. در این راستا و در صورت لزوم، از سیستم‌های نورپردازی دیگری نظیر کریستال سواروسکی و فیبر نوری بنا به طراحی داخلی تایل‌ها مورد استفاده  می‌گردد.


تایل سقف کاذب

تایل‌های آسمان مجازی پیش از تعبیه سازه سقف کاذب انتخاب می‌شوند. هم اکنون تایل‌های آسمان مجازی از طرح‌ها، انواع و ابعاد مختلفی برخوردار می‌باشند. به قطع، انتخاب تایل‌های سقف آسمانی‌تان بنا به درخواست و سلیقه خودتان پیاده خواهد شد. و سپس از لحاظ ابعاد و ضخامت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از طرح‌های طبیعی همانند آسمان، ابر، خورشید، ماه، ستارگان، کهکشان، درخت، گل و پرندگان گرفته تا طرح‌های ساختگی نظیر ساختمان، هواپیما و بالن موجود هستند تا بتوانید آسمانتان را به دلخواه خود سفارشی سازی کنید.تاریخ : جمعه 25 مرداد 1398 | 07:52 ب.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات